Casa de marcat internet

Detoxic

Este posibilă vânzarea unei case de marcat? Este posibil, dar întrucât va fi neînregistrat și, de regulă, prin intermediul companiei de servicii a producătorului dat, deoarece sunt interesați să cumpere case de marcat folosite. De asemenea, putem folosi casa de marcat pentru casare. Și dacă mecanismele de la casa de marcat sunt într-o condiție foarte interesantă, atunci puternic pentru a o vinde unei companii noi.

În reglementările privind înregistrarea caselor de marcat, nu există reglementări explicite specifice care să se ocupe de procedurile contribuabilului cu casele de marcat deținute în cazul încetării activității sale economice. Niciuna dintre prevederile importante nu interzice contribuabilului să vândă o casă de marcat folosită, care există de calitatea sa. Aceeași poziție este cunoscută și în rolurile individuale, care a fost înregistrată pe 23 august 2012 cu dimensiunea ITPP1 / 443-662 / 12 / KM, în care directorul Camerei fiscale din Bydgoszcz a declarat că după retragerea caselor de marcat din scop și completarea tuturor formalităților specificate prin lege, reglementarea caselor de marcat continuă în problemele contribuabilului. Prin urmare, nu suportă niciun obstacol că, în situația descrisă, casa de marcat ar putea fi deteriorată fizic sau vândută unei alte părți în sine. Cu toate acestea, în practică, se subliniază că nimeni, cu excepția producătorului, nu este interesat să cumpere un registru de marcat folosit. Cele mai recente date sunt faptul că casa de marcat este un echipament cu destinație specială, iar designul, funcționarea și modul său de utilizare de către contribuabil sunt foarte clar scrise în reglementările care spun căsuțele de marcat. Doar producătorii autorizați ai lumii și entitățile care efectuează achiziții sau importuri intracomunitare de case de marcat, care au confirmarea președintelui Oficiului Central de Măsuri, că ghișeele pe care le oferă îndeplinesc funcțiile specificate la art. 111 secțiune 6a și criteriile, precum și condițiile pe care trebuie să le plătească. Și dacă un contribuabil dorește să vândă o casă de marcat a unei alte părți, ar fi necesar să discutăm această decizie cu un serviciu de registru de casă autorizat, care va evalua dacă registrul de marcat îndeplinește cerințele înregistrate în Legea TVA și eventual va instala un nou modul fiscal în ea.